Alanında Uzmanlarından Doktor Eğitimi

Medikal estetik günümüzün en popüler alanlarında ve birçok insanın temel ihtiyaçları arasında yer alıyor. Bu alanda verilecek olan eğitimler ile birlikte çok daha bilinçli bir şekilde işlemler yapılabilir. Verilen eğitimler 4 günlüktür ve dolu dolu 4 gün sayesinde medikal estetik alanında en uç bilgilere bile erişerek etkin bir hale gelebilirsiniz.

2 doktor ile birebir eğitim verilmektedir. Toplamda 4 gün olan eğitimlerde ilk gün Botox teorik ve pratik eğitimi 2. Gün dolgu teorik ve pratik eğitimi 3. Günde ortaderi tedavisi teorik ve pratik eğitimi, son gün ise ip askı teorik ve pratik eğitimi verilmektedir. Verilen eğitimlerin tamamı detaylı anlatım ve uygulama üzerinden yapıldığı için anlamakta zorluk çekmez tam aksine görerek ve uygulayarak öğrenme durumu olduğu için çok daha akılda kalıcı olur.

doctor nurses special equipment 1 1

Eğitim günleri 4 gün üst üste ve 2+2 şeklinde verilmektedir. Verilen eğitimlerde adayların tüm dersleri çok daha iyi kavramaları adına güne bölünmüştür. Hemen aşağıda 4’e bölünen ders türlerini çok daha net şekilde görebilirsiniz;

  1. Botox teorik ve pratik eğitimi
  2. Gün dolgu teorik ve pratik eğitimi
  3. Günde ortaderi tedavisi teorik ve pratik eğitimi
  4. İp askı teorik ve pratik eğitimi

Verilen eğitimler uygulamalı olarak ve model hastalar üzerinden verilir. Adayların daha iyi kavraması ve temelde pratik yapabilmeleri adına her derste mutlaka model hastalar kullanılmaktadır.  Bu sayede verilen dersler çok daha verimli geçtiği gibi adaylar yapılan uygulamaları anlar ve bu alanda çok daha bilinçli olurlar. Eğitimler tamamlandıktan sonra sertifika verilmektedir. Başarılı olan her kursiyer bu sertifikayı almaya hak kazanır. Verilen sertifika her ne kadar değerli olsa da Bakanlık nezdinde geçerli değildir.

Verilen eğitimler ile alakalı bilinmesi gereken en temel konular adaylar 4 gün boyunca medikal estetik alanında birçok yeni bilgiye erişirler. Öğretmenlere sorular sorarak yapılan teknikleri en ince ayrıntısına kadar öğrenebilir ve bu alanda çok daha faal olabilir. 4 gün boyunca başarılı ve tamamen eğitim odaklı bir kurs verilmektedir.